Bölgemizden Haberler

2019 yılının son Müteşebbis Heyet toplantısı gerçekleştirildi

2019 yılının son Müteşebbis Heyet toplantısı 24.12.2019 Salı günü gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda katılımcı firmaların ödemiş oldukları yönetim aidatı, su, atık su birim fiyatlarında herhangi bir değişikliğe gidilmeden aynı fiyatlardan devam edilmesine karar verilmiştir.

OSB'mize İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulacak “İtfaiye Teşkilatı” çalışmalarına başlama kararı alındı

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç SOYER'in Organize Sanayi Bölgeleri Yönetim Kurulu Başkanları ile 26.11.2019 tarihinde bir araya geldiği ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut ÜNLÜSOY'un katıldığı toplantıda; Bölgemizden otoyol çıkış kavşak projesi kapsamında Büyükşehir Belediyemiz tarafından söz konusu protokolün imzalandığı ve projelerin ise Karayolları 2.Bölge Müdürlüğü tarafından Karayolları Genel Müdürlüğü'ne Ekim ayı sonu itibarı ile gönderildiği, nihai olarak Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmasına müteakip Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapım işine başlanacağı konuları görüşülmüştür.

Yönetim Kurulu Başkanımızın uzun süredir üzerinde durduğu ve özellikle Bölgemiz sanayicileri için büyük önem arz eden İTFAİYE TEŞKİLATI biriminin oluşturulması konusunda Büyükşehir Belediye Başkanımızın vermiş olduğu söz doğrultusunda Bölgemiz içinde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından itfaiye teşkilatının oluşturulması için gerekli çalışmalara başlanması kararı alınmıştır.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer Organize Sanayi Bölgeleri Yönetim Kurulu Başkanları ile toplantı gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut ÜNLÜSOY, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç SOYER'in Organize Sanayi Bölgeleri Yönetim Kurulu Başkanları ile 02.10.2019 tarihinde bir araya geldiği toplantıda; Bölgemiz ile ilgili kısa bilgilendirme vererek İZMİR-AYDIN otoyolundan Pancar'a çıkış kavşağı projemiz hakkında gelinen son aşama ve  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından da imzalanacak olan protokolün imza aşamasında olduğunu ve bu ay içerisinde Karayolları 2.Bölge Müdürlüğü'ne teslim edileceği konularını görüşmüştür.

Bölgemiz Müteşebbis Heyet toplantısını gerçekleştirdi

İlçemiz Kaymakamı Sayın Ercan ÖRTER ve Belediye Başkanı Sayın İsmail UYGUR'un da yer aldığı Müteşebbis Heyetimizin 4 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşen toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut ÜNLÜSOY gündemin ağırlıklı konusu olarak otoyol çıkış kavşak projesi hakkında bilgi aktarımında bulunmuş  ve izlenecek yolla ilgili konular görüşülmüştür.

EBSO Başkanlığında 20 Ağustos 2019 Salı günü "İzmir Organize Sanayi Bölgeleri ve Serbest Bölgeler Platformu" İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızın katılımlarıyla gerçekleşmiştir.

Söz konusu platformda OSB ve Serbest Bölgelerin kendilerini Başkanımıza tanıtmak ve Büyükşehir Belediyemiz nezdindeki konuları ve çözüm önerilerini takdim etmişlerdir.

 

Bu bağlamda Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut ÜNLÜSOY Bölgemizin uzun yıllardır üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü İzmir-Aydın otoyolundan Pancar'a çıkış verilmesi projesi hakkında bilgilendirme yaparak konu hakkında İBB'den talebimizi ayrıca Bölgemiz içerisinde bir itfaiye teşkilatının kurulması talebini iletmiştir.

Alt Kategoriler

Organize Sanayi Bölgemiz içerisinde bulunan 16,000.00 m2 Parselimizin Tahsisi Yapılacaktır.

Bilgi;

Murat Özcan

Bölge Müdür V.

(232) 864 2280/107

İletişim Bilgilerimiz

İzmir Pancar OSB

Fevzi Çakmak Mah. Bekir Saydam Cad. No:65 Pancar – Torbalı/İZMİR

+90 232 864 22 80 – 88

+90 232 864 17 22

iposb@iposb.com.tr

Ulaşım

Bize Yazın