Bölgemizden Haberler

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer Organize Sanayi Bölgeleri Yönetim Kurulu Başkanları ile toplantı gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut ÜNLÜSOY, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç SOYER'in Organize Sanayi Bölgeleri Yönetim Kurulu Başkanları ile 02.10.2019 tarihinde bir araya geldiği toplantıda; Bölgemiz ile ilgili kısa bilgilendirme vererek İZMİR-AYDIN otoyolundan Pancar'a çıkış kavşağı projemiz hakkında gelinen son aşama ve  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından da imzalanacak olan protokolün imza aşamasında olduğunu ve bu ay içerisinde Karayolları 2.Bölge Müdürlüğü'ne teslim edileceği konularını görüşmüştür.

EBSO Başkanlığında 20 Ağustos 2019 Salı günü "İzmir Organize Sanayi Bölgeleri ve Serbest Bölgeler Platformu" İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızın katılımlarıyla gerçekleşmiştir.

Söz konusu platformda OSB ve Serbest Bölgelerin kendilerini Başkanımıza tanıtmak ve Büyükşehir Belediyemiz nezdindeki konuları ve çözüm önerilerini takdim etmişlerdir.

 

Bu bağlamda Yönetim Kurulu Başkanımız Mahmut ÜNLÜSOY Bölgemizin uzun yıllardır üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü İzmir-Aydın otoyolundan Pancar'a çıkış verilmesi projesi hakkında bilgilendirme yaparak konu hakkında İBB'den talebimizi ayrıca Bölgemiz içerisinde bir itfaiye teşkilatının kurulması talebini iletmiştir.

Previous Next

İZMİR PANCAR OSB YÖNETİM KURULU BAŞKANI MAHMUT ÜNLÜSOY KATILIMCILARLA BİR ARAYA GELDİ.

Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut ÜNLÜSOY aynı zamanda bölgede  panel radyatör ve kalorifer kazanı ve boyler  imalatı sektöründe üretim faaliyeti gösteren ÜNLÜSOY 18 Haziran 2019'da Bölge idari binada gerçekleşen kahvaltıda Katılımcılarla bir araya geldi.

Bölgenin Müteşebbis Heyet Başkanı ve aynı zamanda Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap OLGUN ve Yönetim Kurulu Başkan V. Ali GEVŞEK, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz ÜNERDEM’in yer aldığı kahvaltı organizasyonunda;  Abdulvahap OLGUN gelişmekte olan Torbalı ve Pancar OSB’nin artık yavaş yavaş kendi katılımcıları ile yönetilmeye başladığını ve bölge katılımcılarının hammadde ve hizmet tedariği konusunda hem bölge katılımcılarının hem de torbalının büyük bir avantaj sağladığını belirtmesin ardından söze devam eden Mahmut ÜNLÜSOY; iki önemli gelişme hakkında bilgi vermek istediğini bunlardan ilkinin Otoyol çıkış kavşak projesi ikincisinin ise genişleme alanı olduğunu belirterek devam etti.

ÜNLÜSOY, 2007 yılından itibaren devam eden herkesin merakla beklediği izmir-aydın otoyolundan pancar’a otoyol bağlantı kavşağı projesinin onayı için gerekli bütün girişimlerin devam ettiği ve çok kısa süre içerisinde Torbalı Belediyesi ile birlikte karayollarının onayından sonra uygulamaya geçileceğinden bahsetti.

Ayrıca,  genişleme alanı ile ilgili olarak son aşamaya geldiklerini ve maliye hazinesine ait arsaların bölgemize dahil edilmesi konusunda kurumlar nezdinde görüşmelerin devam ettiği ve onaylanması halinde yaklaşık 27Hektarlık bir alanın bölgemize dahil olacağını belirtti.

Sözlerine diğer faaliyetlerle ilgili olarak devam eden ÜNLÜSOY, Bölgenin sağlık koruma bandı ve atık su arıtma tesis alanından arta kalan alanın da değerlendirilmesi suretiyle yaklaşık 58000m2’lik bir alanın bölgemize kazandırılacağını,

Elektrik enerjisi temini konusunda ise yapılan ikili anlaşma ile temmuz ayından itibaren geçerli olacak şekilde daha önceki aylara göre daha düşük birim fiyatlı aktif enerji bedelinin müjdesi ve Borusan - Çalışma Bakanlığının protokolü işbirliği ile “annemin işi benim geleceğim” projesi kapsamında OSB’ne bir kreş açılarak kadın çalışanın desteklenmesi için gerekli görüşmelerin devam ettiğini ve inşallah bölgemize bir kreş açılmasını gerçekleştireceklerini kaydetti.

Diğer taraftan özellikle plastik sektöründe faaliyet gösteren katılımcılarımızın Gediz’den kaynaklı arızalar sebebiyle anlık oluşan elektrik gerilim dalgalanmaları için uzun süredir TEİAŞ ile devam eden görüşmelerin sonuçlandığı ve Bölgenin bağlı olduğu aynı zamanda şehir şebekesinin beslendiği trafodan arızaların daha aza indirgeneceği diğer trafoya geçişinin sağlanacağını belirterek sözlerine son veren Başkan katılımcıların öneri, istek ve sorularını yanıtladı.

Previous Next

Bölgemiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahmut ÜNLÜSOY ve Başkan V. Sayın Ali GEVŞEK EBSO Başkanı Sayın Ender YORGANCILAR'ı ziyaret etti.

Ana Gündem Konusu Olarak "OTOYOL KAVŞAK ÇIKIŞ PROJESİ PROJESİ" Çalışmaları ve Gelinen Nokta İstişare edildi.

Alt Kategoriler

Organize Sanayi Bölgemiz içerisinde bulunan 16,000.00 m2 Parselimizin Tahsisi Yapılacaktır.

Bilgi;

Murat Özcan

Bölge Müdür V.

(232) 864 2280/107

İletişim Bilgilerimiz

İzmir Pancar OSB

Fevzi Çakmak Mah. Bekir Saydam Cad. No:65 Pancar – Torbalı/İZMİR

+90 232 864 22 80 – 88

+90 232 864 17 22

iposb@iposb.com.tr

Ulaşım

Bize Yazın